top of page

MP Młodzików i Młodziczek 2021

Z Mistrzostw Polski 2021 wracamy z dwoma medalami!

Cieszymy się z sukcesu Mateusza Waćko i Antona Khachtryana, którzy pokazali wielkie serce do walki i bardzo duże możliwości rozwojowe na przyszłość. Dwa medale z imprezy tej rangi dla Klubu, który powstał kilka lat temu to potężny sukces i wskazówka, że na pewno podążamy konsekwentnie właściwą drogą.

Mateusz rywalizujący w kategorii do 66 kg miał tego dnia 52 rywali z całego kraju. W pierwszej rundzie miał wolny los, w kolejnej rozprawił się z Damianem Jurek (KS Saru Tuszyn), w trzeciej pokonał Mateusza Kaczmarczyka (Akademia Judo Poznań), w czwartej bardzo istotnej walce przyszło mu powalczyć i wygrać z Dominikiem Romik (KJ Hejnał Kęty), po tej walce w drabince już byliśmy w półfinale. W walce „o finał” Mateusz musiał uznać wyższość po bardzo wyrównanej walce, w dogrywce Czupkowskiego Błażeja (Juvenia Wrocław). W decydującej walce o medal pokonał Miłosza Zielińskiego (Kodokan Toruń) i.. mogliśmy się cieszyć z upragnionego medalu!

Drugi z naszych medalistów Anton Khachatryan rywalizował w kategorii plus 90kg i poradził sobie doskonale biorąc pod uwagę dwie kwestie: Anton był najlżejszy z całej stawki i jest dopiero pierwszym rocznikiem młodzika. W pierwszym pojedynku bardzo szybko rozprawił się z Łukaszem Kordyl (Olimpijczyk Włocławek), w kolejnej walce niestety po małym błędzie przegrał z zawodnikiem Shamo Ełk- Olafem Płatek. W tej sytuacji Antonik spadł do repasage gdzie zmierzył się z wymagającym przeciwnikiem ze Skoczowa- Adamem Skoczylas, bo zaciętej walce nasz Rekin wygrał i mógł powalczyć o brązowy medal. W decydującej walce o medal przyszło mu zmierzyć się z rywalem, który był cięższy o ponad 30 kg! Dzięki konsekwencji i wielkiej chęci zwycięstwa mogliśmy cieszyć się z drugiego medalu. Brawo Anton!


Pozostali nasi zawodnicy odpadli w eliminacjach. Zdecydowana większość startujących to młodszy rocznik młodzika i.. za rok wróci po medale! Bartek, Jakub, Lilla- pracujemy dalej. W tegorocznym czempionacie nie mógł wziąć udział Wojtek z powodu zdrowotnych, który był doskonale przygotowany i śmiało mógł rywalizować o medal. Za rok wracamy jeszcze mocniejsi!

Wielkie podziękowania dla FizjoVita - Klinika Fizjoterapii i Osteopatii za opiekę nad naszymi zawodnikami.

A teraz.. zabieramy się do pracy i nie zwalniamy tempa! Jeszcze raz gratulujemy zawodnikom! Brawo Rekiny! Brawo SameJudo!

Dziękujemy za wspieranie naszych zawodników.

Comments


bottom of page