top of page

DLACZEGO JUDO

JUDO DLA NAJMŁODSZYCH I OD NAJMŁODSZYCH LAT

Niezależnie od wieku naszych uczniów judo zawsze spełnia podobne cele – buduje ciało i charakter. Trening jest tak skomponowany, że rozwija mięśnie przez ćwiczenia siłowe, kondycję i spryt przez ćwiczenia gimnastyczne, oraz koordynację ruchową przez gry, zabawy i ćwiczenia w parach.

Judo to również szkoła dyscypliny - w czasie treningów uczymy się wzajemnego szacunku oraz etykiety judo, w tym ukłonów, przywitań i pożegnań. Judo uczy również koncentracji i opanowania – tego, że nie należy ufać emocjom i zawsze warto przemyśleć każdy swój ruch.

GIL_8695.jpg
GIL_7892.jpg
GIL_1200.jpg
GIL_7787.JPG
GIL_0321.jpg
GIL_0590.jpg
GIL_8630.jpg
GIL_1531.jpg
GIL_8110.jpg
GIL_7568.jpg

CZY JUDO JEST ODPOWIEDNIE DLA TWOJEGO DZIECKA?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, aby rozpocząć trening judo. Można uczyć się rekreacyjnie, kształtując swój charakter i kondycję, lub można podejść do nauki bardziej profesjonalne, z myślą o zdobywaniu nowych umiejętności oraz chęci brania udziału w profesjonalnych zawodach. Judo to zarówno styl życia, jak i olimpijska dyscyplina sportowa.

ZAPISZ SWOJE DZIECKO NA TRENINGI JEŚLI: 

  • chcesz, aby zdobywało nowe umiejętności;

  • chcesz, aby pozbyło się problemów ze zdrowiem, w tym z wadą postawy;

  • chcesz, aby poprawiło koordynację ruchową;

  • chcesz, aby miło spędziło czas w niekonwencjonalny sposób;

  • chcesz, aby poprawiło kondycję;

  • chcesz, aby brało udział w profesjonalnych zawodach i zdobywało mistrzowskie tytuły;

  • chcesz odciągnąć je od gier komputerowych, internetu i zaproponować ciekawszą formę spędzania wolnego czasu.

Klub Same Judo będzie idealny dla Twojego dziecka. Nasi profesjonalni trenerzy zawsze indywidualnie patrzą na każdego ucznia i poświęcają mu maksimum uwagi. W naszym gronie z pewnością znajdzie się miejsce dla Twojej pociechy.  

GIL_8923.jpg
GIL_8589.jpg
Same Judo trening 0176.jpg
GIL_8440.jpg
GIL_7716.jpg
_DSF4430.jpg
_DSF4362.jpg
GIL_1446.jpg
GIL_8648.jpg
GIL_7884.jpg

DLACZEGO JUDO JEST SPORTEM IDEALNYM DLA DZIECI?

Judo to dyscyplina sportu, która kładzie duży nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Chodzi tutaj zarówno o ciało, jak i umysł. Podczas treningu i różnorodnych ćwiczeń kształtuje się jednocześnie siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynacja ruchowa. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych i dorastających dzieci.

Judo to nie tylko opanowywanie nowych taktyk, ruchów i chwytów. Nauka technik jest uzupełniana przez ćwiczenia siłowe i gimnastyczne, które często przybierają formę niepozornej zabawy. Uczestnicy treningów, zwłaszcza Ci najmłodsi, świetnie się bawią i nawet nie są świadomi rozwoju i postępów. To doskonały wstęp do specjalistycznych ćwiczeń i kolejnych etapów nauki.

Bardziej zaawansowani i starsi uczniowie mogą nadal kontynuować trening i zgłębiać tajniki judo w bardziej profesjonalny sposób. Droga do kariery stoi otworem dla wszystkich. Można zostać profesjonalnym trenerem lub brać udział w zawodach ogólnopolskich, europejskich i światowych (nawet w igrzyskach olimpijskich!).

KIEDY TWOJE DZIECKO POWINNO ROZPOCZĄĆ TRENINGI?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń i przeciwskazań. Każdy z nas, bez względu na walory fizyczne i wiek, może zacząć swój trening judo. Nasz klub z pewnością przywita każdego młodego ucznia z otwartymi ramionami.

Trening judo został tak zaprojektowany, aby uczyć przez zabawę. Dlatego swoją przygodę z tym sportem można rozpocząć nawet w wieku przedszkolnym (4 lata). Twoje dziecko z pewnością odnajdzie się w świecie judo, który naprawdę ma wiele do zaoferowania.

Judo jest sportem walki, jednak uczymy go przez zabawę. To idealne połączenie! Początkowe fazy nauczania mają na celu przygotowanie najmłodszych do prawdziwego treningu. Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze, dlatego zawsze indywidualnie oceniamy czy dziecko może uczyć się nowych i bardziej wymagających ruchów oraz technik.

_DSF4505.jpg
_DSF4389.jpg
_DSF4480.jpg

ZAPRASZAMY

SAME

logo.png

JUDO

bottom of page