top of page

PRZEWAGA SPORTÓW WALKI NAD SPORTAMI ZESPOŁOWYMI

CO LEPSZE DLA TWOJEGO DZIECKA?

Sporty walki to nie tylko judo, to również karate, taekwondo, kravmaga czy boks. Niezależnie od rodzaju, ich trening to zawsze świetna zabawa i mnóstwo korzyści dla dzieci i dorosłych. To świetna forma na aktywne spędzanie wolnego czasu, która jest lepsza od sportów zespołowych. Dlaczego? Poznaj 6 powodów.

DZIECKO UCZY SIĘ SAMOOBRONY

W sportach walki nie chodzi o agresję. Wręcz przeciwnie – to metody obrony przeciw agresji. Poznając nowe techniki i ruchy, dziecko uczy się odpowiednich reakcji i wyrabia w sobie mechanizmy obronne. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecko będzie musiało bronić się przed napastnikiem. Radzimy unikać takich sytuacji, ale w chwili zagrożenia znajomość judo lub innych sportów walki może uratować zdrowie lub życie. Zwłaszcza judo, które uczy opanowania i samokontroli zamiast wykorzystywania brutalnej siły. Sporty zespołowe w żaden sposób nie uczą samoobrony. 

samoobrona.jpeg
GIL_1200.jpg

JUDO TRENUJE CIAŁO I UMYSŁ

Jaki inny sport uczy samokontroli i opanowania tak dobrze jak judo? To dziedzina sportów walki, która wymaga wielkiego samozaparcia i zaangażowania. To nie tylko zdobywanie nowej wiedzy na temat kolejnych taktyk i ruchów, to kształtowanie ciała na równi z treningiem umysłu. Podczas nauki poznajemy japońską kulturę, tradycję, uczymy się nowych słówek i terminów, ale również zgłębiamy filozofię starożytnych mistrzów.

MED.jpg
MEDIT.jpg

POPRAWA ZDROWIA I KONDYCJI

Sporty walki, w tym judo, wymagają od adeptów nauki określonych ruchów. Wielu chwytów nie da się wykonać bez posiadania odpowiedniej kondycji fizycznej. Rozgrzewka i ćwiczenie poszczególnych elementów zajmują większość treningu, dziecko rozciąga mięśnie, ćwiczy elementy gimnastyczne, rzuty i pady. Praca treningowa wykonywana przez dziecko rozwija nie tylko jego system mięśniowy, ale także sercowo-naczyniowy. Dlatego na treningach przywiązujemy do tego wielką uwagę. W miarę postępów w nauce dziecko będzie potrafiło wykonywać nowe ruchy a stan jego zdrowia i kondycja będą coraz lepsze.

GIL_8110.jpg
GIL_7692.jpg

WIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE

Judo to doskonały sposób na poznanie siebie i swoich ograniczeń. To również walka z lękiem i zdobywanie większej pewności siebie. Obcowanie z innymi uczniami i wspólne treningi sprawią, że dziecko nie tylko nawiąże nowe znajomości i będzie przebywać w gronie rówieśników, ale także nabierze większej pewności we własne możliwości. Dzieci stają się psychicznie ubezpieczone i ufne w swoje siły. Ich trener pomaga im osiągać ten cel w sporcie, a poziom zaufania rozciągnie się daleko poza Dojo. 

 

GIL_8406.jpg
GIL_8372.jpg

KARIERA SPORTOWA CZEKA OTWOREM

W judo i w wielu innych sztukach walki nie chodzi o zdobywanie medali czy pasów, jednak jest to skutek uboczny, który kusi wielu najmłodszych adeptów. Chęć podnoszenia swojej wiedzy, rozwój i zdrowa rywalizacja – to wszystko dają nam sporty walki, które pozwalają osiągać sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej. Twoje dziecko może do nas dołączyć!

MEDAL.JPG
PIORUN.JPG

SPORTY WALKI CZY GRY ZESPOŁOWE - CO LEPSZE?

Tak naprawdę sporty walki można uprawiać równolegle ze sportami zespołowymi. Te jednak nie oferują dziecku takich możliwości samorozwoju i kształcenia.

 

W Same Judo stawiamy na:

  • indywidualnie podejście trenera do każdego z uczniów;

  • równość płci – trenować razem w grupie mogą tak samo chłopcy, jak i dziewczynki;

  • nauka zdrowej rywalizacji;

  • trening przez cały rok, niezależnie od pogody.

1

:

0

JUDO VS.jpg
bottom of page