top of page

Baltic Cup 2024

Miniony weekend dla naszych zawodników był niezwykle owocny, a rozpoczął się już o świcie w piątek - 31. maja, kiedy to nasi najmłodsi zawodnicy z kategorii wyruszyli na turniej Judo Baltic Cup do Gdyni. Długi dzień pełen zmagań i ciężkich bojów zakończył się kilka minut po godzinie dwudziestej.

Nasze rekiny z kategorii U11 oraz U13 zaprezentowały się na prawdę wyśmienicie.

W klasyfikacji drużyn udało się nam uplasować na wysokim 2. miejscu.

Ten pełen wrażeń piątek, to był dopiero początek naszych przygód nad Bałtykiem. Następnego dnia, z samego rana nasi trenerzy, a chwilę później zawodnicy, zjawili się ponownie na hali zawodów. Tym razem do walki o medale stanęli starsi zawodnicy. W ramach Judo Baltic Cup był bowiem rozgrywany "Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski Młodzików".

Nasi młodzicy zaliczyli świetny, wręcz genialny występ!

Zdobyli aż 10 medali oraz 5 miejsc punktowanych i pokazali kawał dobrego judo.

🥇 Julia Wiśniewska kat. wagowa 36 kg

🥇 Karolina Kononiuk - kat. wagowa 52

🥈 Nina Oleszek- kat. wagowa 63 kg

🥈 Fabian Maksimowicz - kat. wagowa 42 kg

🥈 Koshelev Yehor - kat. wagowa 50 kg

🥈 Damian Jędrzejewski kat. wagowa 81 kg

🥈 Aleksander Jusiński kat. wagowa +90 kg

🥉 Wiktoria Wycech - kat. wagowa 70 kg

🥉 Michał Pala - kat. wagowa 73 kg

🥉 Jakub Żmijewski kat. wagowa +90 kg

5 miejsce- Hanna Biała - kat. wagowa 70 kg

5 miejsce – Maria Marczak kat. wagowa 40 kg

7 miejsce – Maja Resiak kat. wagowa 63 kg

7 miejsce – Wiktoria Soból kat. wagowa 70 kg

7 miejsce – Maja Morawska - kat. wagowa 63 kg


Jeszcze tego samego dnia odbył się również Puchar Polski Juniorów, w którym, nasz jedyny reprezentant - Kamil Dolota wywalczył brązowy medal 🥉👏

Po dwóch dniach zmagań zajmujemy PIERWSZE MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ NA 164 KLUBY 🏆🔥

Trzeci dzień turnieju to "Puchar Polski Kadetów". Drugiego dnia czerwca dwóch naszych zawodników stanęło na podium tego niezwykle mocno obsadzonego turnieju. Jako pierwszy medal wywalczył Albert Pak, który po kilku naprawdę trudnych walkach w eliminacjach dotarł do finału i tam, niestety uległ swojemu rywalowi zdobywając tym samym srebrny medal🥈 Kolejnym medalistom był Wojciech Ferenc, który tego dnia przeszedł jak burze przez eliminacje i w pięknym stylu pokonał swojego przeciwnika w walce finałowej i tym samym został zwycięzcą swojej kategorii🥇Jesteśmy dumni z naszych zawodników, którzy z roku na rok stają na podium coraz częściej i coraz wyżej! Gratulacje dla zawodników, rodziców i wszystkich trenerów pracujących w Klubie, którzy dokładają cegiełki do rozwoju zawodników.


Comments


bottom of page