top of page

PODSUMOWANIE ROKU I SUKCESÓW REKINÓW W 2018 ROKUW ramach podsumowania mijającego 2018 roku nie sposób pominąć sukcesów naszych kadrowiczów na poziomie młodzików i juniorów młodszych. W październiku Kajetan Lipiński zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w kategorii do 55 kg, a w grudniu dorzucił drużynowe złoto jako reprezentant Mazowsza. W kategorii juniorek młodszych Paulina Mendel i Dominika Gawrońska przez cały rok były członkami Kadry Narodowej w swoich kategoriach wagowych. Na arenie krajowej w trakcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewczyny uplasowały się na piątych pozycjach w swoich kategoriach wagowych.

Rok 2018 ciężko nazwać rokiem odpoczynku – dążenie do spełnienia olimpijskiego marzenia wymaga wielkiego nakładu sił, ale jakże ten wysiłek jest przyjemny, gdy przynosi 450 MEDALI!!! Wyjazdy zagraniczne nie są dla Rekinów niczym szczególnym – dwukrotnie Czechy, Niemcy, Słowacja, Litwa, Ukraina, Rumunia, Węgry – już wiadomo, skąd wziął się cykl „Rekiny w drodze”. Walki na turniejach krajowych i zagranicznych to zawsze duży stres i wielkie wyzwanie przed zawodnikami, ale wór medali godny Mikołaja udowadnia, że można z nimi zwojować nie tylko Europę, ale i świat. Szczególnie cieszą medale z Budapesztu i Targu Mures – z zawodów szczególnie mocno i światowo obsadzonych. To właśnie w Budapeszcie po raz pierwszy Rekin pokonał Japończyka!!! Ale rozwój to nie tylko turnieje – to również międzynarodowe campy treningowe, w których bierzemy udział przy każdej możliwej okazji. W tym roku jedynie w celach szkoleniowych byliśmy w Elblągu i Poznaniu. Specjalnie na trening polecieliśmy również na zgrupowanie do Dniepropietrowska. Wykorzystaliśmy również okazję do treningu z zawodnikami z innych krajów po zawodach w czeskiej Jihlavie oraz Ceskiej Lipie, w węgierskim Budapeszcie oraz w polskiej Nowej Soli, gdzie szkolenie prowadził medalista olimpijski Ori Sasson.

Wspólny cel, jakim jest umożliwienie dzieciom sportowego rozwoju, połączył nas z wartościami prezentowanymi przez naszych sponsorów i partnerów. To współpraca z nimi sprawia, że tak dynamiczny rozwój naszych zawodników jest dla trenerów i rodziców o wiele łatwiejszy.

SUKCES REKINIĄTEK 2018 – GRUPY NABOROWE

Dbając o rozwój zawodników na ścieżce sportowej, nie zapominamy o naszym najświeższym – nomen omen – narybku 😊 W 2018 roku każdy zawodnik Klubu SameJudo miał okazję 4 razy rywalizować w zawodach wewnętrznych. Są to niezwykłe wydarzenia pełne emocji i wzruszeń. To momenty kiedy powstają pierwsze filmy z walk – po latach wspominane z łezką w oku. To czas rywalizacji na każdym poziomie – dzieci trenujące dłużej biorą udział w randori sędziowanym, początkujący w uproszczonych walkach-wypychankach. W końcu wszyscy przygotowują się do występów na arenach międzynarodowych – nawet nasze przedszkolaki rozwijające się pod okiem naszych trenerów w swoich placówkach, którym serdecznie dziękujemy za możliwość współpracy. Publiczne Przedszkole nr 3 Skrzat w Ząbkach Przedszkole Niepubliczne BAMBI Publiczne Przedszkole ZozolandPubliczne Przedszkole Przystań Elfów Niepubliczne Przedszkole "Bezpieczny Przedszkolak" Przedszkole Niepubliczne "Bratek" Chatka Puchatka Niepubliczne Przedszkole nr 4 Przedszkole JutrzenkaNiepubliczne Przedszkole Calineczka w Słupnie Publiczne przedszkole Teddy Najważniejsze jest, że to czas, gdy wszystkie Rekiny są zwycięzcami!!! Dzięki naszym sponsorom i partnerom z zawodów wewnętrznych nikt nie wychodzi z pustymi rękami. Każdy uczestnik nagrodzony jest medalem, dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Po Klubie już chodzą legendy o zatrwożonych mamach zdejmujących szaliki (czyli nagrody z zawodów mikołajkowych) z szyj w nocy, gdy Rekiniątka już spały. Bo duma rozpiera dzieci nie tylko na macie. To świetna sprawa być Rekinem!


SUKCES REKINOWEJ RODZINY 2018 – SAMEJUDO CUP 3

Turniej SameJudo Cup , po raz pierwszy zorganizowany w 2016 roku, w ekspresowym tempie urósł do rangi jednego z największych i najsilniejszych międzynarodowych zawodów judo dla dzieci w Polsce. Przygotowania do edycji 2018 rozpoczęły się już w kwietniu 2017, kiedy tylko opadł kurz po poprzedniej edycji. To impreza, która nie istniałaby bez zaangażowania Partnerów, trenerów i rodziców Klubu. Jest doskonałym dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje!

Do tegorocznego wydarzenia zgłoszonych zostało ponad 1000 zawodników z 20 krajów. O poziomie turnieju świadczy uczestnictwo prawie 70 różnych klubów, a ok. 40% zawodników pochodziło z zagranicy. Wizyta kilkuset zawodników zagranicznych łączy się z wielkim wyzwaniem logistycznym. Chcemy, by każdy z gości czuł się u nas wyjątkowo, dlatego też dbamy o ich pobyt jeszcze przed przyjazdem. Wielogodzinne ustalanie szczegółów sprawia, że w dniu imprezy nasi goście czują się komfortowo. Oczywiście do momentu, gdy spotkają się na macie z naszymi zawodnikami, gdyż dla nich to też wielkie wydarzenie poprzedzone wielotygodniowym wysiłkiem na treningach. W tej rywalizacji może wygrać tylko lepszy! A jest o co walczyć, gdyż nasi sponsorzy przygotowują się do tego wydarzenia równie mocno i dzięki nim, nagrody na SameJudo Cup to wspaniałe odlewane medale, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz vouchery na judogi. Poziom SameJudo Cup podkreślają instytucje, które objęły to wydarzenie swoim honorowym patronatem.


Dziękujemy Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ambasada Japonii - Wydział Kultury Powiat Wołomiński - Ziemia Norwida i "Cudu nad Wisłą" Miasto Marki Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki za to, że wspieracie nas w rozwoju polskiego judo. Nasi patroni medialni sprawiają zaś, że o wydarzeniu może usłyszeć cała Polska. Dziękujemy za pomoc w rozpowszechnieniu imprezy Radio FAMA Wołomin 94,7 FM TVP3 Warszawa Jednocześnie – dzięki współpracy z FighTime.pl - Telewizja sportów walki – pierwszy dzień zawodów transmitowany był na żywo w internecie. Przez cały turniej w kuluarach trwa nieustająca praca wolontariuszy i trenerów. Przygotowanie hali, obsługa biura zawodów, rejestracji, wagi czy pomoc przy stolikach w trakcie walki – to miejsca, gdzie spotykają się dziesiątki rodziców zaangażowanych w pracę Klubu i organizację tego wielkiego wydarzenia. Bez nich sprawne przeprowadzenie tak wielkiej imprezy nie byłoby możliwe. A o tym, że organizacja jest doskonała, świadczą podziękowania płynące z całego świata (i fakt, że wszystkie kategorie w 2018 roku wystartowały o czasie 😊

Oczywiście jesteśmy już w trakcie szykowania niespodzianek na SameJudo Cup 4-Międzynarodowe Mistrzostwa Marek w Judo, bo rozwijamy się cały czas i nie spoczywamy na laurach. Do zobaczenia na macie!


SUKCES KLUBU 2018 – ROZWÓJ SIECI SZKOLENIOWEJ I WYPOCZYNKU

Jesień 2018 to czas pracy naborowej. Kolejne lokalizacje dołączyły do naszej klubowej sieci, kolejne dzieci przyszły spróbować naszego sportu. Dzięki zaangażowaniu naszych partnerów i sponsorów wrześniowa akcja promocyjna została wzbogacona o gadżety takie jak plany lekcji, naklejki czy zeszyty. Wielogodzinna praca przyniosła efekt. W 2018 roku w 16 szkołach oraz 10 przedszkolach w koszulkach z Rekinem lub judodze ćwiczy ponad 700 dzieci. O sile naszego klubu świadczy fakt, że w Turnieju Mikołajkowym wzięło udział 450 zawodników – same Rekiny!!! Wraz ze wzrostem ilości zawodników dbamy o usprawnienie kontaktu z rodzicami. Jednym z kroków poprawiających przepływ informacji jest wdrożenie systemu SportsManago. I choć nie zawsze wszystko działa liczymy, że – wraz z rozwojem platformy – komunikacja wewnątrz Klubu będzie łatwiejsza i wszyscy rodzice będą mieli bezproblemowy sposób łączności z Trenerami oraz bezpośrednie źródło wiedzy o klubowych aktualnościach. Praca w Klubie to nie tylko treningi - to również czas wypoczynku. W 2018 roku zorganizowaliśmy 4 obozy dla naszych podopiecznych, na których łączyliśmy trening z rozrywką. Zaczęliśmy od obozu zimowego, na którym wszyscy uczestnicy pod okiem instruktorów poznawali lub doskonalili się w jeździe na nartach lub deskach snowboardowych. Latem zaś wyjechaliśmy aż 3 razy – do Zakopanego, Rawy Mazowieckiej oraz Bęsi. Wyjazd górski był przeznaczony dla zawodników starszych – było bieganie po górach i budowanie wytrzymałości na nadchodzący sezon. Wyjazd do Rawy to obóz dla najmłodszych. Część uczestników była z nami pierwszy raz na samodzielnej eskapadzie! Były treningi, ale też dużo zabawy (legendarna zabawa w „Indian”) i zwiedzania okolicy. Bęsia zaś połączyła obie ekipy. Zawodnicy podzieleni na grupy rozwijali się we właściwym dla swojego etapu tempie. Jedni pływali wściekle na kajakach i biegali dookoła jeziora, inni grali w piłkę i „20 pytań”. Były dyskoteki, parki linowe, aquaparki, czyli wszystko, co powinny zawierać letnie wyjazdy. Dzieciaki wróciły wypoczęte i zadowolone, a wspomnienia do dziś wywołują uśmiech na twarzy.

A Wam co najbardziej utkwiło w pamięci w 2018 roku ?


Jeszcze raz kierujemy podziękowania dla naszych partnerów oraz sponsorów, którzy wspierają naszych zawodników w dążeniu do celu i realizacji marzeń. Głęboko wierzymy, że w kolejnym roku wspólnie będziemy zrobić jeszcze więcej!!

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page