top of page

PODSUMOWANIE ROKU 2023

🦈Jaki był kończący 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ rok dla naszego Klubu❓ Na pewno historyczny, biorąc pod uwagę krótką działalność UKS”SameJudo”.🎊

🏅Medale Pucharów Europy, Medale Mistrzostw Polski, pierwszy raz w historii „Mazurek Dąbrowskiego” – tak to był nasz rok! 🎉

Czas na podsumowanie bardzo udanego 2023 roku!🔥

Do najważniejszych sukcesów należy zaliczyć medale pucharów Europy.🥋🏅

🥇Złoty medal w Berlinie

🥉 Brązowe medale w Bielsku-Białej oraz w Rydze, które zdobył Zawodnik Roku 2023 Mateusz Waćko.👏

🥋W kategorii Juniora Młodszego z rangi Mistrzostw Polski w Koszalinie wróciliśmy z tytułem 🏆 Mistrza Polski Mateusza Waćko (90kg) oraz 🥉 brązowym medalem Antona Khachatryana (+90kg) oraz piątym miejscem Wojciecha Ferenca (66kg).👏

Mateusz z dumą mógł reprezentować nasz kraj oraz Klub na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy w Portugalii.

W tej samej kategorii wiekowej 🏅 medale z Pucharów Polski przywozili Mateusz Waćko, Anton Khachatryan, Wojciech Ferenc. W kategorii Juniora 4 miejsce na MP zdobyła nasza Paulina Mendel oraz Mateusz Waćko zdobył 🥈srebrny medal Pucharu Polski Juniorów, będąc jeszcze kadetem 😉

Jeśli chodzi o kategorie wiekową młodzika (rocznik 2009-2010) z Mistrzostw Polski wróciliśmy z 4 medalami.🔥

Mistrzem Polski został 🥇Bartłomiej Dobrowolski (42kg) , 🥈srebrnym medalistą Aleksander Jusiński (+90kg) i Fabian Maksimowicz (38kg), a 🥉brązowym medalistą został Leon Wodzyński (55kg).

Nasi zawodnicy reprezentowali z dumą województwo Mazowieckie Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo na drużynowych MP, w których również zdobyli medale.

🥇Złotymi medalistami Drużynowych Mistrzostw Polski zostali: Bartłomiej Dobrowolski, Antoni Sikorski, Leon Wodzyński, Aleksander Jusiński.

🥈Srebrnymi medalistami zostali Pak Albert, a

🥉brązowymi Liliana Jachymek, Perz Paulina, Nina Oleszek, Wiktoria Wycech. 👏

🦈Rekinowi Młodzicy spisali się wyśmienicie podczas Pucharu Polski w Gdyni Judo Baltic Cup

Puchar Polski zdobyli Bartłomiej Dobrowolski (42kg) oraz Sikorski Antoni (81kg), srebrny medal przywiózł Fabian Maksimowicz, a brązowe medale: Leon Wodzyński, Alekandser Jusiński, Antonina Gleń i Wiktoria Wycech.

Mocna ekipa młodzików zdobyła aż 18 medali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (mistrzostwa 4 województw: mazowieckie, lubelskie, łódzkie, podlaskie). Zostając najlepszą ekipą tych zawodów.

W grupach dziecięcych zdobyliśmy SETKI medali na zawodach różnej rangi. Wierzymy, że wśród małych Rekinów są przyszli medaliści najważniejszych imprez krajowych i zagranicznych.

Rok w liczbach wyglądał następująco:

Wystartowaliśmy w 4️⃣2️⃣turniejach w Polsce i zagranicą 🌍

Estonia, Niemcy, Łotwa, Czechy, Azerbejdżan, Słowacja, Portugalia, Węgry, Chorwacja, Litwa

🥇Medale złote - 2️⃣6️⃣8️⃣

🥈Medale srebrne -2️⃣3️⃣6️⃣

🥉Medale brązowe -3️⃣7️⃣5️⃣

🏅Razem 8️⃣7️⃣9️⃣

Zostaliśmy najlepsza drużyną w punktacji Mistrzostw Warszawy- WOM, nasz dorobek w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowej względem poprzednich lat powiększyliśmy dwukrotnie. Nasi zawodnicy cyklicznie byli powoływani na zgrupowania Kadry Wojewódzkiej Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo oraz Polskiego Związku Judo Polski Związek Judo i Judo Jopek Team - Dziękujemy!❤️

Z myślą o rozwoju naszych młodszych zawodników zorganizowaliśmy letni turniej judo w Miasto Ząbki oraz zimowe turnieje w Gmina Radzymin i Zielonka - oficjalna strona Miasta. Bardzo dziękujemy włodarzom miast Małgorzata Zyśk Burmistrz blisko ludzi Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka, Krzysztof Chaciński Burmistrz Radzymina za wspieranie rozwoju sportu na terenie miast. Liczymy na dalszą bardzo dobrą współpracę w przyszłości.

W kończącym się 2023 roku byliśmy organizatorami jednej z największych międzynarodowych imprez judo na terenie naszego kraju - SameJudo Cup . Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy Ministerstwo Sportu i Turystyki , Polski Komitet Olimpijski , Ambasada Japonii Radio FAMA Wołomin 94,7 FM , TVP3 Warszawa, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego W Warszawie, Emilia Oleksiak za pomoc, wsparcie, zaangażowanie w nasz projekt. W przyszłym roku kolejna, już 8 edycja SameJudo Cup 8 - Wierzymy, że będziecie z nami!

W czerwcu udało nam się spełnić marzenia kilkunastu zawodników i wyjechać do kolebki judo - Tokio  Dziękujemy za pomoc w organizacji UKS Feniks Bytom JUDO , Wojciech Wysocki, Antoni Maciołowski. Oficjalnie uchylamy rąbka tajemnicy - w 2024 również taki wyjazd jest planowany.

Udało nam się zorganizować obóz zimowy w Sangos Ośrodek Sportowy, a także letnie obozy w Mikoszewie Ośrodek Wypoczynkowo Szkoleniowy BASIA, na Mazurach Ośrodek Wypoczynkowy Żabinka.pl, Mazurskie Chaty, a także camp w Zakopanem Willa Kurant Zakopane.

Tegoroczne sportowe podsumowanie sezonu 2023 odbyło się w Hotel Trylogia, gdzie nagrodziliśmy najlepszych zawodników klubu nagrodami finansowymi, voucherami na sprzęt sportowymi, wyjazdami na obozy klubowe oraz campy.

W sierpniu 2023 byliśmy współorganizatorem fantastycznego wydarzenia Super Star Judo Camp, którego gwiazdą był Tato Grigalashvili . Podziękowania dla naszych przyjaciół z Kuma Judo za realizację wspólnego projektu. Przyszłoroczny camp z jeszcze większym rozmachem i udziałem Mistrzów Manuel Lombardo , Robert Krawczyk, Shamil Borchashvili. Już teraz zgłoszone są ekipy wielu krajów! Będzie się działo! 🔥

Kolejne podziękowania pragniemy złożyć wielu rodzicom klubowym, na których zawsze możemy liczyć przy okazji organizacji wyjazdów, zawodów i wielu inicjatyw! Jesteście cudowni! ❤️

Wielkie podziękowania kierujemy naszym sponsorom i partnerom! Bez Waszego wsparcia nie mogliśmy realizować marzeń i założonych celów! Bardzo dziękujemy w imieniu setek trenujących dzieci!

W kończącym roku realizowaliśmy wiele projektów służących wspieraniu dzieci i młodzieży, a także rozwoju kultury fizycznej. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc, wsparcie oraz realizację działań i projektów.

To był udany, owocny w wiele sukcesów i uśmiechów naszych zawodników i zawodniczek rok 2023🥳 Wierzyny, że przyszły będzie jeszcze lepszy!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, partnerom, sponsorom w wiarę w nasz projekt i nasze marzenia o wychowaniu medalisty Igrzysk Olimpijskich!


Comments


bottom of page