top of page

Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich - Otwarty Puchar Polski Polskiego Związku Judo

Zaktualizowano: 20 sty 2023

Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich organizowany był w weekend 22-23.10.2022r.

W pierwszym dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich czyli Otwartego Pucharu Polski w kat. Dzieci U14 i u 12 nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze! 👍

W kategorii chłopców U14 w większości kategorii mieliśmy wiele radości😉

✔ Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentancji w kat. do 38 kg. Tego dnia nie do zatrzymają byli Bartek Dobrowolski i Albert Pak, którzy po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych, półfinałowych spotkali się w „klubowym” finale. Lepszy okazał się Bartek, który zdobył złoto a Albert srebro! Piękne judo pokazali nasi chłopcy!

✔ W kategorii + 73 kg bezkonkurencyjny okazał się Antoni Sikorski, który pewnie wygrywał swoje walki eliminacyjne i półfinałowe wykonując ładne rzuty. W finale wytrzymał presję i po bardzo dobrej walce mógł cieszyć się z upragnionego złota❗ W tej samej kategorii świetne zawody zaliczył Aleksander Jusiński, który również wystąpił w bloku finałowym i stoczył skuteczną walkę w walce o brąz! W repesage odpadł Kubuś Żmijewski.

✔ W najlżejszej kategorii do 32 kg ze srebra mógł cieszyć się Piotr Nowak, który po kilku wygranych walkach dopiero w finale uległ reprezentowi Słowacji. Cieszy medal Piotrka z ważnych zawodów.

✔Victor Perevozniuk w kategorii do 35 kg zajął trzecie miejsce, Gabriel Jóźwiak czwarte a Fabian piąte. Brawo Chłopcy!

✔Super zawody i bardzo efektowne judo pokazał Leon Wodzyński, który zdobył brązowy medal w kat. do 46 kg. W tej samej wadze wystąpili Rafał Brysiak oraz Szymon Kowalczyk, którym nie udało się dostać do strefy medalowej.

✔ Na duży plus warto uznać występ Filipa Bancarzewskiego, który w kategorii 55 kg uplasował się na piątej pozycji wygrywając kilka walk. Dla Filipa do jedne z pierwszych tak dużych zawodów. Brawo

✔Świetne zawody zaliczył Jan Klukowski, który przeszedł przez eliminacje jak burza, wygrał półfinał i dopiero w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Tuchowa. Nasz „Piorun” zakończył zmagania ze srebrnym medalem- wynik cieszy ponieważ Jaś jest młodszym rocznikiem tej kat. wiekowej.

W kategorii dziewczynek U12. nasze zawodniczki również spisały się „na medal” 😉 ✔ Złoty medal w kat. do 28 kg zdobyła Julcia Wiśniewska! ✔ Również „Złota” została Gabrysia Glorczyk, która pewnie wygrał wszystkie trzy walki w swojej kategorii wagowej! ✔ Kategoria „63 kg” należała do naszych dziewczynek, które zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. Hania Biała zajęła miejsce pierwsze, Smutek Maja – drugie a na trzeciej pozycji uplasowała się Soból Wiktoria ✔ Nasza reprezentantka Vlada Kharkova, uplasowała się na trzeciej pozycji w kategorii do 40kg. ✔ Gabrysia Miernicka startująca do 44 kg zakończyła zmagania na punktowanym- piątym miejscu ✔ Zofia Cieśluk w kategorii do 48 kg zakończyła zmagania na trzeciej pozycji.

Dziewczyny z rocznika 2009-2010 dołożyły medale do wielkiego worka medalowego Turnieju Nadziei Olimpijskich ❗

Najlepsze 🥇 w swoich kategoriach okazały się Tosia Gleń rywalizująca w akt do 48 kg oraz Maja Morawska w kat. 52 kg. Dziewczyny wygrały swoje kategorie po pięknych i emocjonujących walkach 🥋💪 Na drugiej pozycji zmagania do 36 kg zakończyła Marczak Maria 🥈 Na piątym punktowanym miejscu najgorszym dla sportowca, bo tuż za podium.. zmagania zakończyły Resiak Maja, Jachymek Lila, Wiktoria Wycech, Paulina Perz oraz Roguska Łucja😉 Na siódmej lokacja zakończyła zawody Czapla Justyna ☺