top of page

Intensywny weekend tuż przed Świętami.

Miniony weekend był dla naszych judoków niezwykle intensywny.

W sobotę 23. marca z samego rana dwa autokary pełne naszych młodych judoków wyruszyły w kierunku Bytomia na kolejny turniej z cyklu International Judo League. VIII Bytom Judo Open okazał się niezwykle mocno obsadzonym turniejem, w którym udział wzięło 1082 zawodników z 82 klubów, z aż 13 krajów. Klub SameJudo reprezentowało aż 92 zawodników - chłopcy i dziewczynki z roczników 2015-2007, dla dużej części z nich był to jedne z pierwszych naprawdę dużych turniejów judo.

Walki w Bytomiu trwały bardzo długo i zakończyły się dopiero późnym wieczorem. Było wyczerpująco, było emocjonująco, było ciekawie. Nasi młodzi sportowcy spisali się na medal - a nawet na 23 medale, bo właśnie z tyloma krążkami Rekiny wróciły do domu. Tego dnia udało się wywalczyć 7 złotych, 5 srebrnych i 11 brązowych medali co łącznie zapewniło nam 3 miejsce klasyfikacji drużynowej!


Jednak ciężkie boje w Bytomiu to nie jedyne pola, na którym bitwy toczyli nasi podopieczni tej soboty. W tym samym czasie dwójka naszych zawodników: Anton Khachatryan oraz Wojciech Ferenc byli już w Samorinie na Słowacji gdzie brali udział w Pucharze Europy Kadetów. W tych zawodach udział wzięło 527 zawodników z 21 krajów z Europy i Azji. Turnieje na tym poziomie to już jest judo na naprawdę wysokim poziomie a poziom przygotowania zawodników do imprez tej rangi budzi podziw i szacunek.

Pierwszy zmagania rozpoczął Wojtek w kategorii do 66 kg zmierzył się z zawodnikiem z Bułgarii, z którym wygrał pewnie przez Ippon, zresztą podobnie jak z kolejnym oponentem - reprezentantem Litwy. Trzeci pojedynek niestety nie poszedł po myśli Wojtka i musiał on uznać wyższość rywala z Ukrainy. Ta przegrana walka sprawiła, że nasz Rekin spadł do repasaży gdzie w walce o brązowy medal najpierw wygrał walkę z Chorwatem a następnie uległ Czechowi i tym samym odpadł z turnieju. Świetne walki, fantastyczne judo ale mimo to Wojciech Ferenc kończy turniej na 9. miejscu po stoczonych aż pięciu walkach. Zapewne taki wynik pozostawia pewien niedosyt, jednak widząc styl tych walk, jesteśmy spokojni o kolejne wyniki naszego Rekina.

Niedługo później do walk w kategorii ponad 90kg wyszedł nasz drugi reprezentant. Anton przeszedł jak burza przez pierwsze dwa pojedynki pokonując najpierw reprezentanta Gruzji a w drugiej walce Czecha, tym samym kwalifikując się do półfinału. Niestety tutaj to reprezentant Kazachstanu okazał się lepszy i Anton spadł do repasaży gdzie stoczył walkę o trzecie miejsce. W tej walce również musiał uznać wyższość rywala z Ukrainy i tym samym zakończył zmagania na wysokim - piątym miejscu.


Ale to nadal nie koniec, przenieśmy się z powrotem do Polski, tym razem do Opola.

23 i 24 marca właśnie w Opolu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów. Podczas tej najważniejszej imprezy w Polsce dla zawodników z kategorii U21 nasz Klub reprezentował niezwykle utalentowany zawodnik - Mateusz Waćko. Mati w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem klubu z Myślenic, z którym rozprawił się już w dziewiątej sekundzie walki. Drugi pojedynek Mateusz stoczył z zawodnikiem z Sochaczewa, z którym również wygrał tym samym kwalifikując się do półfinału. W trzecim pojedynku trafił na bardzo mocnego zawodnika z Poznania, z którym również poradził sobie w rekordowym czasie, rzucając piękny Ippon już w 14 sekundzie. Niestety w walce finałowej, mimo ogromnego wysiłku Mateusz uległ rywalowi z Juveni Wrocław tym samym plasując się na drugim miejscu Mistrzostw Polski Juniorów.

Niedziela natomiast upłynęła Matiemu na Drużynowej części tego wydarzenia, tutaj z ekipą z Mazowsza Mateusz zdobył: Złoty Medal Drużynowych Mistrzostw Polski. - BRAWO!


Wielkie Brawa dla naszych judoków i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.


Comments


bottom of page